Oświadczenie

Ciechanów, 21.10.2020 rok

OŚWIADCZENIE

Ze względu na wprowadzone w Polsce specjalne środki ostrożności związane z zachorowaniami na COVID-19, wywoływanego przez koronawirusa, Zarząd PUK Sp. z o.o. w Ciechanowie podjął decyzję o zawieszeniu odwiedzin schroniska, także wolontariuszy, którzy odwiedzają schronisko w każdy weekend do odwołania.

Decyzję tę uzasadnia się koniecznością zminimalizowania ryzyka zachorowania wśród pracowników. Istnieje konieczność maksymalnego ograniczenia kontaktu pracowników z osobami z zewnątrz. Ma to na celu uniknięcie objęcia kwarantanną pracowników w przypadku stwierdzenia kontaktu z osobą potencjalnie chorą. Z uwagi na specyfikę jednostki objęcie kwarantanną, nawet domową, pracowników będzie skutkowało pozostawieniem zwierząt w Schronisku bez opieki i dozoru na okres 20 dni co oznacza właściwie śmierć dla naszych podopiecznych.

Adopcje drogą wyjątku będą odbywać się z zastrzeżeniem zachowania przez osoby adoptujące wszelkich środków ostrożności wpływających na zminimalizowanie zarażenia koronawirusem (po psa zgłaszają się maksymalnie 2 osoby, które w ostatnim czasie nie przebywały w rejonach szczególnie zagrożonych i nie miały kontaktu z osobami chorymi).

Na teren schroniska będą wpuszczane tylko osoby wcześniej umówione.

NA TERENIE SCHRONISKA OBOWIĄZUJE NAKAZ ZASŁANIANIA UST I NOSA

Informacje o zwierzętach będą cały czas udzielane przez portal FB i kontakt mailowy.

Prosimy o wyrozumiałość, z poważaniem

Mirosław Szymańczyk

Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Email

Zobacz
wszystkie

psy>

Schronisko w Pawłowie

Odwiedź nas
osobiście
logo Puk 06-461 Regimin, Pawłowo
tel.: 23 611 13 59
e-mail: schronisko@pukciechanow.pl
OTWARTE:
PON-PT: 10:00-14:00
SOBOTA: 11:00-14:00
PUK Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie © 2021
realizacja

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Prosimy o zapoznanie się z Polityką Prywatności, zgodnie z którą przetwarzamy Państwa dane osobowe.