Wirtualne wsparcie

Ogrom psiego nieszczęścia. W schronisku w Pawłowie przebywa obecnie ok 350 psów. Jak często będąc w tym miejscu myślisz – najchętniej przygarnęłabym/przygarnąłbym wszystkie?

Kochasz zwierzęta ale z różnych względów nie jesteś w stanie żadnego z nich adoptować (uczulenie na sierść,  warunki mieszkaniowe, brak zgody najbliższych)? Masz już psa/kota ale Twój aktualny zwierzak to typ „jedynaka” i nie toleruje innych czworonogów?

Jeżeli któryś z powyższych powodów opisuje Twoją sytuację to wirtualne wsparcie jest właśnie dla Ciebie.

Czytasz nadal? Jeśli tak to znaczy, że naprawdę jesteś zainteresowana/zainteresowany taką formą pomocy zwierzętom.

Teraz do rzeczy.

Jak wygląda i na czym polega wirtualne wsparcie zwierząt w schronisku w Pawłowie?

W związku z tym, że Schronisko w Pawłowie jest prowadzone przez Spółkę Miejską PUK, nie ma możliwości ze względów prawnych, wyboru konkretnego psiaka, którego chcieli byśmy wspierać. Niemniej istnieje możliwość wirtualnego wsparcia całościowego stanu „psiowego”.

Obecnie są następujące możliwości objęcia zwierząt taką formą opieki:

  • wpłata na rachunek bankowy:

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o.

06-400 Ciechanów, ul. Gostkowska 83

PEKAO S.A. CK Ciechanów 60 1240 5282 1111 0000 4895 7414

koniecznie z dopiskiem „Darowizna dla Schroniska”,

  • promowanie psów przebywających aktualnie w schronisku na portalach społecznościowych poprzez udostępnianie czyli po prostu aktywne szukanie domów dla nich,
  • wspieranie schroniska poprzez „polubienie” jego strony internetowej na portalu społecznościowym i jej udostępnianie znajomym,
  • udostępnianie wydarzeń schroniskowych (np. Mikołajki w schronisku, światowy dzień zwierząt, dzień kundelka),
  • wspólne tworzenie „bazy pomysłów” dla dobra schroniskowych zwierząt.

Jaki jest koszt wirtualnego wsparcia?

Obecnie miesięczny koszt wirtualnego wsparcia został ustalony na minimum 20zł. Inaczej mówiąc (pisząc) wpłacasz 20 zł lub więcej na psy przebywające w schronisku (w schronisku nie ma kociarni, choć niekiedy w sytuacjach awaryjnych przebywają w biurze koty do adopcji).

Na co zostaną przeznaczone pieniądze wpłacane na konto?

Wpłaty, dokonywane w ramach wirtualnego wsparcia, oznaczają darowiznę na rzecz „Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie”. Całość wpłat będzie przeznaczona dla schroniskowych psiaków. Dzięki nim możliwe będzie m.in. – bieżące utrzymanie psów, zakup nowych bud, remonty istniejących boksów oraz budynku, w którym znajdują się pomieszczenia kwarantanny oraz oddział szpitalny. Pieniądze będą przeznaczone również na zakup leków, kołnierzy ortopedycznych i gorsetów stosowanych po zabiegach, podkładów dla szczeniąt, misek metalowych, obroży i smyczy, środków czystości, w okresie zimowym również opału  itp. Marzy nam się też przystosowanie kilku pomieszczeń na geriatrię (miejsce dla starych, schorowanych psiaków). W schronisku część psów to staruszki, każda kolejna zima w schroniskowym boksie to dla nich bardzo trudny okres. Ogrzewane pomieszczenie to byłby dla nich luksus, na który w tej chwili nie możemy sobie pozwolić.

Czy poprzez wirtualne wsparcie podejmujesz jakieś zobowiązania?

Nie, po prostu wpłacasz na rzecz schroniska pieniądze tak długo jak sam zdecydujesz. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie tzw. stałego przelewu na określoną przez siebie kwotę. Dzięki temu nie musisz pamiętać o comiesięcznych wpłatach, które za Ciebie będzie realizował Twój bank.

Dołącz do osób, którym los zwierząt nie jest obojętny.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Email

Zobacz
wszystkie

psy>

Schronisko w Pawłowie

Odwiedź nas
osobiście
logo Puk 06-461 Regimin, Pawłowo
tel.: 23 611 13 59
e-mail: schronisko@pukciechanow.pl
OTWARTE:
PON-PT: 10:00-14:00
SOBOTA: 11:00-14:00
PUK Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie © 2021
realizacja

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Prosimy o zapoznanie się z Polityką Prywatności, zgodnie z którą przetwarzamy Państwa dane osobowe.