Wolontariat

 

 

Oświadczenie Prezesa PUK Sp. z o.o. w Ciechanowie

 

Wolontariat to ważny element każdego, dobrze funkcjonującego schroniska dla zwierząt. Ogólnym pojęciem możemy określić wolontariuszy jako osoby, które dobrowolnie, z własnej woli i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażując się w pracę na rzecz osób, zwierząt i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Dlatego wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie zrzesza ludzi, którym nie jest obojętny los porzuconych psiaków. Poświęcają swój czas, energię oraz chęci, aby pomoc tym skrzywdzonym istotkom.

Spacery odbywają się w soboty oraz w niedziele od 10:30 do godziny 14:00.

Zgodnie z regulaminem:

– osoby do 16 roku życia muszą być z opiekunem prawnym, który podpisze umowę wolontariacką, 

– od 16 roku życia do 18 wolontariusze muszą mieć zgodę opiekunów prawnych (załącznik do umowy) i podpisaną umowę wolontariacką,

– od 18 roku życia muszą mieć podpisaną umowę wolontariacką.

Nowe osoby podpisują umowy w schronisku (w sobotę), w tym samym dniu również przechodzą szkolenie oraz zapoznają się z regulaminem schroniska dla wolontariuszy.

Wolontariusze wychodzą z psami na spacery, socjalizują zwierzęta, tworzą ogłoszenia i szukają domów dla podopiecznych schroniska, promują wolontariat, uczą podstawowych komend, czeszą, obserwują zachowania i kondycję psiaków. Pomagają nalewać wody do misek szczególnie jak jest gorąco lub zimno i woda w miskach szybko zamarza.

Wolontariat nie tylko musi opierać się na weekendowych spacerach, można pomagać w inny sposób dostosowany do możliwości wolontariusza, można organizować zbiórki karmy i akcesoriów dla psiaków w szkołach, przedszkolach, w firmach, można zostać też fotowolontariuszem – zapraszamy chętnych fotografów amatorów bądź profesjonalistów do pomocy przy dokumentowaniu wolontariuszy w ich sobotnich spacerach, na których będzie widać prawdziwe piękno wydobyte z psiaków, a także w promocji naszych podopiecznych.

Zapraszamy zainteresowane osoby na stronę wolontariuszy na facebooku „Grupa Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie” lub „Stowarzyszenie Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie”.

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Email

Zobacz
wszystkie

psy>

Schronisko w Pawłowie

Odwiedź nas
osobiście
logo Puk 06-461 Regimin, Pawłowo
tel.: 23 611 13 59
e-mail: schronisko@pukciechanow.pl
OTWARTE:
PON-PT: 10:00-14:00
SOBOTA: 11:00-14:00
PUK Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie © 2021
realizacja

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Prosimy o zapoznanie się z Polityką Prywatności, zgodnie z którą przetwarzamy Państwa dane osobowe.